Ciekawe rzeczy się dzieją

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Ciekawe rzeczy się dzieją

Thu
08
May 2008

Ciekawe rzeczy się ostatnio dzieją. Na jutro zaplanowane jest rozpoczęcie nowej edycji naszego konkursu Compo - o tyle nietypowej, że tematem będzie intro 4k (małe demo w pliku wykonywalnym niewiększym niż 4 KB). Jak się okazuje, takich rzeczy nie trzeba pisać w asemblerze - można do tego używać zwykłego Visual C++. Myślę, że warto opanować tą sztukę - nie jest to aż tak trudne, a może być interesujące. Ja też zainteresowałem się tym tematem i mam zamiar wziąć udział. Więcej informacji na temat konkursu i sztuki pisania intr 4k w tym wątku forum. Przy jego organizacji współpracujemy z odwiedzającymi nasze forum scenowcami, tak więc dialog międzykulturowy się rozwija :) Osobno planowana jest też międzynarodowa edycja Compo.

Poza tym Goliatus poddał do publicznej dykusji temat robienia ewentualnej zrzutki na artykuły czy innej formy zarabiania pieniędzy (reklamy? płacenie SMS-em?). Oprócz płacenia autorom artykułów pojawił się też pomysł porządnego, odpłatnego zmodernizowania skryptów serwisu. k_b z pomocą innych osób z forum zaczął redagować niewielki elektroniczny magazyn - WMag. Dotychczas wyszły już dwa numery. Xion z kolei zaczął pisać drugą część opowiadania fantastycznego Władca Kodu.

Spoza Warsztatu, ciekawą inicjatywą jest konkurs Procedural Generation Competition serwisu TIGSource. Trzeba w nim w czasie od 5 maja do 2 czerwca napisać grę, w której dane są generowane proceduralnie. Może i w tym warto wziąć udział? :)

Comments | #events #warsztat Share

Comments

STAT NO AD
[Stat] [STAT NO AD] [Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019